Andrea Camilleri - Kelionė į Tindarį - 2011Išgalvotame Italijos miestelyje Vigatoje kunkuliuoja neišgalvotas slaptas gyvenimas, savo planus rezga ir įgyvendina Sicilijos mafijos klanai ir prisidengdami tarpusavio karais mėgina maustyti policijos komisarą Salvą Montalbaną. Tačiau šis jau neblogai perkandęs jų veiksmų logiką: jei ir žengia jų pastūmėtas vieną žingsnelį, tuoj perpranta klastą. Pats komisaras veikia remdamasis ne vien logika bei įkalčiais, bet ir savo uosle, nuojauta, įsiklausydamas, tarsi tiesa turėtų iškilti iš vidaus – kaip įžvalga. Kai viskas darosi pernelyg painu ir detalių kratinys nebeleidžia regėti visumos vaizdo, kur link viskas krypsta, Montalbanas, be ištikimos savo policininkų komandos, turi du niekam nežinomus padėjėjus – jūrą, greta kurios gyvena ir kurios ošimas padeda nurimti, ir alyvmedį, kurio šakų raizginys neretai išnarplioja jo minčių raizginį ir padeda įminti mįsles. Šįsyk keliaudami į Tindarį dingsta du senukai – užsisklendę, nekalbūs, atžarūs. Regis, jiems pradanginti nėra jokių motyvų. Ir kone tuo pat metu nužudomas jų kaimynas Nenė Sanfilipas. Ar šie įvykiai susiję? Kur galėjo prapulti senukai? Su kuo bendravo? Ką veikdavo? Gerai supinta intriga įsuka į veiksmo sūkurį. Viena po kitos ant nusikaltimų tyrimo gijos veriamos detalės nuveda prie žymių ir iš pažiūros garbingų piliečių, kuriuos tamsios aistros privertė išduoti žmoniškumą ir savo pašaukimą.Andrea Camilleri (Andrea Kamiljeri, gim. 1925 m. Sicilijoje) gyvena Romoje, čia dirba teatro ir televizijos režisieriumi. „Baltų lankų“ leidykla jau išleido keturis šios serijos autoriaus detektyvinius romanus, kurių veiksmas vyksta išgalvotame Sicilijos miestelyje Vigatoje: Vandens forma (2001), Terakotinis šuo (2008), Užkandžių vagis (2010) ir Smuiko balsas (2011). Visų jų pagrindinis veikėjas – komisaras Montalbanas.
Aleksandra Marinina - Žvilgsnis iš Amžinybės. Kelias - 2011Į savo antrą dešimtmetį įžengęs Liubos ir Rodislavo Romanovų šeimyninis gyvenimas netgi jų artimiesiems tebeatrodo sklandus ir kone idiliškas. Tačiau po gražia išore tarpsta begalė nuo viešumos slepiamų problemų, kurios it nuo kalno paleista sniego gniūžtė ima veltis į sunkiai pakeliamą rūpesčių kamuolį. Šunkeliais pasukęs sūnus, Rodislavo su meiluže sugyventi vaikai, netgi nuo teisėsaugos nuslėptas sunkus nusikaltimas ir dėl to kalėjime sėdintis galbūt nekaltas žmogus – visa tai verčia Romanovus graužtis ir atgailauti bemiegėmis naktimis, bet išaušus rytui toliau maskuoti ir melu lopyti per visas siūles yrantį pavyzdingos šeimos įvaizdį...
Aleksandra Marinina - Tigrų GrumtynėS Slėnyje. Dvikovos - 2013Iškritusi iš vieno Maskvos daugiaaukščio namo balkono, užsimušė jauna mergina Jekaterina Averkina. Daugelis tuo metu kieme buvusių kaimynų matė, kaip Katią iš balkono išstūmė jos vyresnioji sesuo Nataša. Ji iškart buvo areštuota. Merginą ištiko šokas – tragedijos metu ji... pramogavo mieste su savo vaikinu Lenaru!

Tačiau vyresniosios Averkinos byla susidomi advokatas Vitalijus Kirganas ir operatyvinis įgaliotinis Antonas Stašis. Tyrimo metu jie aptinka netikėtų faktų, kurie galiausiai atveda prie stulbinančios pabaigos...
Aleksandra Marinina - Pavogtas Sapnas - 2008...Daug metų, o gal visą gyvenimą Vika Jeriomina nuolat sapnuodavo baisų sapną. Tas sapnas vis grįždavo priversdamas pabusti ir drebėti iš baimės. Ji sapnuodavo kruviną ranką. Žmogus, kurio sapne nebuvo matyti, braukia ranka per baltai nutinkuotą sieną, palikdamas ant jos penkis kruvinus dryžius. Pasirodo kita ranka, kurios savininko ji irgi nemato, ir kažkuo piešia skersai tų penkių dryžių smuiko raktą. Pasigirsta šlykštus kikenimas, pamažu pereinantis į bjaurų piktą kvatojimą, ir pažadina Viką.
Aleksandra Marinina - Objekto Keitimas - 2006Nužudyti du žmones - jauna klestinčio verslininko žmona ir jos apsaugininkas. Kas tai - įspėjimas sėkmės lydimam konkurentui, kerštas laisvamanei gražuolei, senų sąskaitų suvedinėjimas?

Versijų daug, bet visos jos nepatinka kukliam apylinkės įgaliotiniui - milicijos kapitonui Igoriui Dorošinui, kuris turėjo asmeninių priežaščių atskleisti nusikaltimą.
Aleksandra Marinina - Netrukdykite Budeliui - 2007Pasibaigus įkalinimo laikui, iš kolonijos paleidžiamas žmogus, kurio nepaprastais sugebėjimais kai kas nori pasinaudoti rinkimų į prezidento postą maratono metu, todėl jį medžioja. Anastasija Kamenskaja gauna užduotį saugiai atvežti tą žmogų į Maskvą.

Sėkmingai įvykdžiusi užduotį ir grįžusi kartu su buvusiu nuteistuoju į Maskvą, ji pradeda serijos mįslingų žmogžudysčių tyrimą. Tų nusikaltimų aukos – kruvini žudikai, žudę senius, vaikus ir jaunas merginas. Kas gi tas paslaptingas budelis, baudžiantis teisėto atpildo išvengusius nusikaltėlius?
Aleksandra Marinina - Žaidimas Svetimame Lauke - 2014Maskvos kriminalinės paieškos majorė Anastasija Kamenskaja atvyksta į sanatoriją tikėdamasi nors trumpam atitrūkti nuo tiesioginio darbo, pasigydyti įsisenėjusius negalavimus, o kad laisvalaikiu nenuobodžiautų, planuoja pasinerti į savo hobį – versti iš užsienio kalbos knygą.

Bet išsvajotos ramybės Kamenskaja čia nesulaukia: aplink simpatišką ir patrauklią moterį vienas po kito ima rėžti sparną vyriškiai, kurių nuoširdumu Anastasija išsyk suabejoja. Profesionalios kriminalistės intuicija jai siunčia signalus, kad vangi sanatorijos atmosfera – apgaulinga.

Atostogaujanti milicijos majorė stengiasi į šiuos signalus nekreipti dėmesio – čia svetimas „laukas", kuriame jai „žaisti" nederėtų. Tačiau kai neaiškiomis aplinkybėmis nužudomas vienas iš jai asistavusių vyrų, Anastasijai tenka prisiminti ženklus, kuriuos per kelias atostogų dienas užfiksavo jos profesinis budrumas. Taigi Kamenskajai vis dėlto tenka „sužaisti svetimame lauke", negana to, labai neįprastoje „komandoje"...
Aleksandra Marinina - Žvilgsnis Iš Amžinybės. Geri Ketinimai - 2011 Niekas neabejoja, kad Liuba ir Rodislavas – tobula pora: gražūs, išvaizdūs, bet to pažįstami dar nuo vaikystės. Jaunatviška meilė peraugo į tikrą, ir viskas baigėsi laiminga santuoka. Atrodo, laukia puiki ateitis, juolab, kad patriarchalinės Romanovų ir Golovinų šeimos tvirtai ir harmoningai įsišaknijusios tarybinių laikų gyvenime, tokiame keistame ir nesuvokiamame dabar. Sakoma, santuokos sudaromos danguje, bet žemėje patiria įvairiausių išbandymų. Idilė - geras dalykas, bet, deja, trunka neilgai. Štai Romanovų ir jų artimųjų šeimose atsirado problemų, iš pradžių lyg ir nereikšmingų, bet laikui bėgant vis sunkesnių nir painesnių. Kiekvienas iš jų turi savo paslaptį, kurią slėpti vis skausmingiau. Įvykiai spartėja tarsi lavina, ir kažkas neišvengiamai atsitiks. Niekas nežino atsakymo, ir visi bijo žvilgtelėti į artimiausią ateitį...
Aleksandra Marinina - Ledo Jausmas - 2010Senelės ir tetos užauginti broliai dvyniai Filanovskiai - šaunūs ir energingi žmonės. Dar nuo dailiojo čiuožimo treniruočių jiems išliko „ledo jausmas“, padedantis išlaikyti pusiausvyrą esant pačioms sudėtingiausioms gyvenimo situacijoms.

Tačiau nei Aleksandras, nei Andrejus nieko nežino apie stropiai slepiamus „griaučius spintoje“ - gėdingas šeimos paslaptis. Ir pakanka bet kokio atsitiktinumo, kad gyvenimas pavojingai pasvirtų ir išslystų iš po kojų, lyg ledas iš po čiuožėjo pačiūžų...
Aleksandra Marinina - Tas, Kuris Žino. Kryžkelė - 2010Antrojoje romano „Tas, kuris žino" knygoje toliau vystomos siužetinės gijos nusidriekia dar per vieną dešimtmetį.

Artėjant atomazgai, jos ima vis sparčiau viena su kita jungtis ir pintis. Kaip toliau klostysis gabios režisierės Natalijos gyvenimas ir jos santykiai su savo augintine Irina? Kaip seksis vietos gyvenime ieškančiam tardytojui Igoriui Maščenkai ir jaunam žurnalistui Ruslanui Nilskiui, fanatiškai užsidegusiam išsiaiškinti tikrąsias savo brolio žūties aplinkybes?

O svarbiausia – kas gi pagaliau sieja šiuos iš pažiūros skirtingus žmones, kokioje savo gyvenimo kryžkelėje jie susitiks? Atsakymai nustebins, sujaudins ir daugumą apstulbins nenuspėjamais lemties akibrokštais.